UgensErhverv.dk

Udbud: Om- og tilbygning af skole

Rebild Kommune ønsker tilbud på om- og tilbygning af Bavnebakkeskolen i Støvring

02-11-2010

Rebild Kommune har udbudt opgaven med om- og tilbyging af Bavnebakkeskolen i Støvring. Om- og tilbygningen skal udføres således, at der skabes nogle nye og fremtidssikrede rammer på Bavnebakkeskolen.

Arbejdet omfatter bl.a. nedrivninger af eksisterende bygninger, opførelse af nyt 10. klassecenter og pædagogisk servicecenter, samt renovering af eksisterende klasselokaler, festsal, gymnastiksal, toiletter, ventilationssystem og gangarealer.
Der skal ligeledes udføres en omfattende renovering af udearealerne. Det samlede areal forventes at andrage ca. 1.500 kvm. nybyggeri, og ombygning af ca. 3.600 kvm.

tøtte

Se hele udbuddet her…

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Det offentliges egne betalingsfrister er elastik i metermål

Det offentliges egne betalingsfrister er elastik i metermål

Virksomheder risikerer at skulle betale moms af udført arbejde for eksempelvis staten og kommunerne, FØR det offentlige selv har betalt deres regninger

Nykredit: Priser på ejerlejligheder vil falde i København næste år

Nykredit: Priser på ejerlejligheder vil falde i København næste år

Efter nogle år med store prisstigninger på ejerlejligheder i hovedstaden står priserne til at sætte sig i 2027. I de andre større byer vil et positivt momentum – set fra sælgernes side – derimod fortsætte

Ingen politisk logik i asbestregler

Ingen politisk logik i asbestregler

Må en person, der har gennemgået asbestautorisationskursus nedtage sin egen boligs asbesttag? Ifølge beskæftigelsesminister Ane Halsboe-Jørgensen (S) er svaret på det spørgsmål NEJ!

Debat: AI-potentialet er stort for dem, der tør

Debat: AI-potentialet er stort for dem, der tør

Kunstig intelligens giver et hav af muligheder for at effektivisere og finde bedre løsninger på velkendte problemer. Det mener grundlægger og direktør af AI-platformen Meritur, Laust Kreiberg Fricke