UgensErhverv.dk

Udbud: Beton-entreprise o.a.

I/S Kara/Novoren ønsker tilbud på diverse støbninger o.a.

23-09-2010

IS Kara/Novoren i Roskilde har udbudt opgaven med omlægning af eksisterende ledninger og etablering af nye dræn-, regn- og spildevandledninger. Midlertidig grundvandssænkning, samt tørholdelse. Udførelse af permanente forankrede insitu indfatningsvægge for ca. 20 m. dyb affaldssilo udført som borede sekantpælevægge inkl. indborede jordankre og ca. 8 m. dybe kældervægge. Permanente jordankre til opdriftssikring af silobundplade.Midlertidige forankrede indfatningsvægge inkl. indborede jordankre. Udgravning af byggegrube.Betonkonstruktioner in-situ. Etablering af kørerampe.

tøtte

Se hele udbuddet her…

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Ingen politisk logik i asbestregler

Ingen politisk logik i asbestregler

Må en person, der har gennemgået asbestautorisationskursus nedtage sin egen boligs asbesttag? Ifølge beskæftigelsesminister Ane Halsboe-Jørgensen (S) er svaret på det spørgsmål NEJ!

Private må selv fjerne farlige stoffer – bortset fra asbest

Private må selv fjerne farlige stoffer – bortset fra asbest

I modsætning til asbest må private boligejere fjerne eksempelvis PCB og blyholdig maling

E-avis: Fremtidens Spejderhytter er et overvældende syn i Mester & Svend 5

E-avis: Fremtidens Spejderhytter er et overvældende syn i Mester & Svend 5

I seneste udgave af Mester & Svend raser 3F over AFU-fonden og vil have et reelt kædeansvar indført. I avisen kan du også læse om, at EU må har dumpet en lang række af sikkerhedssko, og så kan du se flotte billeder af Fremtidens Spejderhytter

De samme sikkerhedsbrister går igen på tværs af forsyningssektoren

De samme sikkerhedsbrister går igen på tværs af forsyningssektoren

Danske forsyningsanlæg er i højrisiko for hybridangreb. Derfor offentliggør rådgiverkoncernen Sweco nu et notat med konkrete anbefalinger til, hvordan den kritiske infrastruktur kan sikres