UgensErhverv.dk

Udbud: Eftersyn af træbearbejdningsmaskiner

Kolding Kommune ønsker tilbud på lovpligt eftersyn af træbearbejdningsmaskiner

16-09-2010

Kolidng Kommune har udbudt opgaven med lovpligtig eftersyn af træbearbejdningsmaskiner

Det er et lovkrav, at alle maskiner er omfattet af rutinemæssige/periodiske eftersyn i henhold til leverandørens anvisninger.

Kolding Kommune udbyder derfor det lovpligtig eftersyn af maskiner i træsløjdlokaler og træbearbejdningsmaskiner i værksteder for teknisk service, i plejesektoren, på sociale institutioner, i fritidsområder m.v.

Aftale ønskes indgået med 1 leverandør for en 3-årig periode med start pr. 1. november 2010, med mulighed for forlængelse med yderligere 1 år.

tøtte

Se hele udbuddet her…

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Ingen politisk logik i asbestregler

Ingen politisk logik i asbestregler

Må en person, der har gennemgået asbestautorisationskursus nedtage sin egen boligs asbesttag? Ifølge beskæftigelsesminister Ane Halsboe-Jørgensen (S) er svaret på det spørgsmål NEJ!

Private må selv fjerne farlige stoffer – bortset fra asbest

Private må selv fjerne farlige stoffer – bortset fra asbest

I modsætning til asbest må private boligejere fjerne eksempelvis PCB og blyholdig maling

E-avis: Fremtidens Spejderhytter er et overvældende syn i Mester & Svend 5

E-avis: Fremtidens Spejderhytter er et overvældende syn i Mester & Svend 5

I seneste udgave af Mester & Svend raser 3F over AFU-fonden og vil have et reelt kædeansvar indført. I avisen kan du også læse om, at EU må har dumpet en lang række af sikkerhedssko, og så kan du se flotte billeder af Fremtidens Spejderhytter

De samme sikkerhedsbrister går igen på tværs af forsyningssektoren

De samme sikkerhedsbrister går igen på tværs af forsyningssektoren

Danske forsyningsanlæg er i højrisiko for hybridangreb. Derfor offentliggør rådgiverkoncernen Sweco nu et notat med konkrete anbefalinger til, hvordan den kritiske infrastruktur kan sikres