Kalundborg Kommune ønsker tilbud på levering og installation af el-drevne pusleborde
16-09-2010
Kalundborg Kommune har udbudt opgaven med levering og installation af el-drevne pusleborde.
Leverancen omfatter ialt 14 væghængte, elektriske hæve/ sænke pusleborde med en vandring, tilstrækkelig til at barnet i lavt niveau selv kan kravle op på bordet, ca. 30-90cm interval. Bordene skal være inkl. sanitet. Som option ønskes prissat merpris for berøringsfrit armatur. Integreret i bordet skal være opbevaringsplads, f.eks. trådkurve. Designet skal være enkelt og med fri pasage for rengøring under bordet.
Højden skal reguleres trinløst. Der skal følge dansk vejledning/instruktion for vedligeholdelse og rengøring og oplysning om reparations- og reservedelsgaranti i antal år. Tilbuddet skal også indeholde installationsudgifter, herunder tilslutning af vand og evt. også el.
Det forventes at tilbudsgiver er entreprenør/ tovholder på opgaven og dermed sikrer aftalerne med nødvendige håndværkere.
De installationsforhold, behov for ændringer og pladsforhold er meget forskellige i husene inviteres til besøg inden tilbud gives.
tøtte
Se hele udbuddet her…
Verificeret og cloud-baseret miljødokumentation - EPD
Danmarks største udbyder af entreprenørmateriel, teleskoplæssere og kraner
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Beskytter effektivt mod svamp, skimmel & insekter
Miljøsanering, PCB, asbest, skimmel mm.
Tagdækkernes faldsikringssystem
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Tilbyder ByggepladsService og HåndværkerRengøring
Betonelementløsninger – well-built for well-being!
Der er brug for en profil, oplyser EjendomDanmark i en kort pressemeddelelse
I Danmark er der ingen garanti for fejlbeskyttelse, hvis en plug-in-solcelle tilsluttes direkte i en stikkontakt
Hele formålet med affaldstilsynet er nemlig gået tabt i embedsværkets opbygning af bureaukrati og administration
Teknikerlærlinge skal obligatorisk lære om asbest på uddannelsens grundforløb. Lærlingene skal kunne vurdere, om de selv må udføre en opgave, eller om den skal håndteres af en asbestautoriseret virksomhed