Ingen krisetegn på Carl Ras Håndværkermesse i Brøndby
18-09-2009
Der bliver trillet mange boreskruemaskiner, vinkelslibere, bajonetsave, stik- og rundsave m.v. gennem betalingssluserne på Carls Ras Håndværkermessen i Brøndby i disse dage.
Messen har været åben siden onsdag og slutter i dag kl. 16.00 fredag, hvor der er åbent fra kl. 10.00. Traditionen tro er messen spækket med en række rigtig gode tilbud på værktøj, beslag o.a.
Indkøbskurvene er udskiftet med trillebører – og der er top på de fleste, når de triller gennem betalingssluserne.
Mere end 70 leverandører deltager med stande på messen, der er den 11. i rækken af Carl Ras Håndværkermesser.
tøtte
Ford vans og pickupper – et erhvervskøretøj til ethvert job
Online leasing af varebiler med ét klik.
Miljøsanering, PCB, asbest, skimmel mm.
Nedbrydning og Miljøsanering
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Få en robust og loyal samarbejdspartner
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Vinduer, døre, trapper og kviste
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Læs marts 2026 udgaven her
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger
Esbjerg Kommune har godkendt Bramming Boligforenings nye boligbyggeri på Hjørnegrunden i Nørregade. Godkendelsen betyder, at projektet nu kan realiseres, og første spadestik til de almene boliger forventes taget i november
Erhvervsakademi Aarhus, Kaospilot og Arkitektskolen Aarhus lancerer en ny diplomuddannelse i arkitekturledelse. Første hold starter den 16. november, og tilmeldingen er netop åbnet
To personer er tiltalt for sammenlagt 12 forhold af mandatsvig, forsøg på mandatsvig og dokumentfalsk