Taget på hal under opførelse er styrtet ned. To håndværkere savnes
14-01-2009
En hal, som er under opførelse nær Rødovre Skøjtehal på Rødovre Park Allé er styrtet sammen.
Siderne på nybyggeriet, som er af beton, gav efter, og taget styrtede ned, oplyser ekstrabladet.dk´s fotograf på ulykkesstedet.
Det skriver eb.dk
Alarmen om ulykken kom kl. 12.29 og der var håndværkere i gang på byggeriet, da hallen styrtede sammen. Der er ifølge eb.dk meldt om to personer, som man ikke har kunnet finde efter sammenstyrtingen.
tøtte
Beskytter effektivt mod svamp, skimmel & insekter
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Udlejning af containere til opbevaring og flytning
Individuelle trætrapper siden 1972. Smukt og funktionelt dansk design.
Tagdækkernes faldsikringssystem
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Fra Typehus til Drømme Villa
Nedbrydning og Miljøsanering
Udstyr er der nok af og også fint med trailervægt på Maxus eTerron 9. Men bilens egenvægt gør, at accelerationen halter, og hvis man smækker den helt store trailer på, går det hurtigt ud over rækkevidden
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger
90 procent af de indbetalte millioner kroner i AFU er brugt på ATP’s egen administration af ordningen
På baggrund af kontrollerne er der sendt skatteopkrævninger for ca. 539 millioner kroner