Fredensborg Boligselskab har netop udbudt stor isoleringsentreprise i EU-licitation
03-12-2008
I løbet af sommeren 2009 skal 250 gårdhavehuse på Mariehøj 101-477 og Byvejen 50-72 i Nivå have ny sokkelisolering og nye dræn ligesom facaderne skal efterisoleres.
Fredensborg Boligselskab har netop udbudt opgaven i EU-licitation med arkitektfirmaet Blad og Thygesen A/S som samarnejdspartner.
Projektet løber formentlig op i ca. 80 mill. kr.
tøtte
Danmarks største udbyder af entreprenørmateriel, teleskoplæssere og kraner
Individuelle trætrapper siden 1972. Smukt og funktionelt dansk design.
Tysk kvalitets siden 1860!
Fra Typehus til Drømme Villa
Nedbrydning og Miljøsanering
Tilbyder ByggepladsService og HåndværkerRengøring
Miljøsanering, PCB, asbest, skimmel mm.
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Salg og montering •••• Siden 1997 | Prisgaranti
Udlejning af containere til opbevaring og flytning
Vejdirektoratet har i 2024 udlagt seks kilometer drænasfalt i sydgående retning på Motorring 3 ved Rødovre/Glostrup.
Med et nyt lovforslag vil regeringen hæve bødestraffen markant for gentagne overtrædelser af bopælspligten
Udstyr er der nok af og også fint med trailervægt på Maxus eTerron 9. Men bilens egenvægt gør, at accelerationen halter, og hvis man smækker den helt store trailer på, går det hurtigt ud over rækkevidden
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger