UgensErhverv.dk
Buhl & Bønsøe flytter domicilBuhl & Bønsøe flytter fra Virum til Smørum.

Buhl & Bønsøe flytter domicil

Stigende efterspørgsel på måleinstrumenter til energioptimering kræver mere plads

13-11-2008

Buhl & Bønsøe A/S flytter hovedkontoret fra Virum til Hassellunden i Smørum.
Det er en stadigt stigende efterspørgsel på måleinstrumenter til energioptimering der har gjort det nødvendigt for Buhl & Bønsøe at få mere plads.


Derudover stiller de stadigt stigende krav til måleudstyr også krav til målesikkerheden og dermed DANAK akkrediterede kalibreringer.
For at Buhl & Bønsøe A/S kan imødekomme denne efterspørgsel, har virksomheden indrettet et nyt, moderne og fremtidssikret laboratorium i Hassellunden.


tøtte

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Første strækning med netto nul CO2-asfalt

Første strækning med netto nul CO2-asfalt

Peab Asfalt og Herning Kommune anlægger i øjeblikket en 2,9 kilometer lang asfaltstrækning på Sebbesandevej med bl.a. andet genbrugsasfalt, bioolie, grøn energi og elektriske maskiner

Aalborg Forsyning vælger Sweco som energirådgiver

Aalborg Forsyning vælger Sweco som energirådgiver

Sweco har vundet udbud som ny rådgiver på Aalborg Forsynings energiområde, hvor arkitekt- og ingeniørrådgiveren skal bidrage til den fortsatte udvikling og fremtidssikring af energiinfrastrukturen i Aalborg

Drænasfalt 2-3 gange dyrere end tæt asfaltbelægning

Drænasfalt 2-3 gange dyrere end tæt asfaltbelægning

Vejdirektoratet har i 2024 udlagt seks kilometer drænasfalt i sydgående retning på Motorring 3 ved Rødovre/Glostrup.

Stop for håndværkehoteller

Stop for håndværkehoteller

Med et nyt lovforslag vil regeringen hæve bødestraffen markant for gentagne overtrædelser af bopælspligten