Temadag: Brugen af projektwebs er så småt ved at brede sig i byggebranchen. Produktivitetscentret, ibb og EDI-Byg afholder temadag om projektwebsamarbejde.
28-05-2008
Brugen af projektwebs er så småt ved at brede sig i byggebranchen. Produktivitetscentret, ibb og EDI-Byg afholder temadag om projektwebsamarbejde.
Temadagen henvender sig til alle byggeriets parter. Det er målet med temadagen at give et billede af, hvordan det er at deltage i et samarbejde om en byggesag via projektweb.
På temadagen vil vi blandt andet præsentere:
* erfaringer fra parter, som ikke tidligere har anvendt projektweb
* nye anvendelsesmuligheder
* ændrede samarbejdsformer og aftaleforhold
* den nyeste udvikling indenfor projektweb
Temadag den 12. marts 2001 i Tåstrup kl. 13-17 eller
Temadag den 20. marts 2001 i Århus kl. 13-17
Program og tilmelding på www.teknologisk.dk/projektweb eller ring til Lene Sinkbæk 72202239 og få tilsendt en invitation.
Køb VVS online - Fri fragt ved køb over Kr. 599,-
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Læs september 2026 udgaven her
Individuelle trætrapper siden 1972. Smukt og funktionelt dansk design.
Betonelementløsninger – well-built for well-being!
Verificeret og cloud-baseret miljødokumentation - EPD
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Beskytter effektivt mod svamp, skimmel & insekter
Udlejning af containere til opbevaring og flytning
Entreprenør S.P. Jensen i Svenstrup må ikke aflevere småt asbestaffald i lukkede murerspande, selv om de er forsvarligt emballerede. Det er spandene, der er problemet – ikke asbestaffaldet
Stark har officielt åbnet sit nye nationale distributionscenter i Brøndby. Centret skal sikre landets håndværkere adgang til et markant bredere sortiment, hurtig og præcis levering og dermed mindre ventetid på byggepladsen
Fra årsskiftet skal Johannes Fog have ny mand for bordenden. I en kort pressemeddelelse oplyser byggecenterkæden, at Karsten Østergaard Larsen
Ud af 68 lande sluttede Danmark samlet som nummer 8 ved WorldSkills 2026 i Shanghai. Det vidnede om et generelt højt niveau blandt de danske fagatleter, hvoraf 12 ud af 15 blev hædret med en Medal of Excellence. Otte af disse kom fra byggeriet