Der er nu mere end 18.000 forskellige indlæg som besøgende debatterer på byggeri.dk
18-04-2007
Der er nu mere end 18.000 forskellige indlæg, som besøgende debatterer på byggeri.dk
Alene i årets første tre måneder er der tilføjet 5.000 nye indlæg og svar på det levende debatforum på Byggeri.dk. Blandt de absolut mest populære emner er Bad & VVS, mens kategorien Gulv, loft og væg tegner sig for næsten 3000 indlæg. Det store debatforum bærer præg af, at mange professionelle debattører deltager aktivt med konkrete forslag til korrekt brug af materialer og holdbare løsninger.
De mange indlæg viser også, at danskerne er meget opsatte på at forbedre deres boliger - enten selv - eller i samarbejde med håndværkere. Deres spørgsmål er meget konkrete, og svarene giver dem ofte mulighed for at stille kvalificerede krav til deres håndværkere.
Portalen Byggeri.dk kan i år fejre 10 års jubilæum. Den har omkring 1,5 millioner besøgende om året. Den tilbyder både private og professionelle besøgende nyheder fra byggebranchen og nyttige guider indenfor byggerelaterede emner.
-sbo
Tysk kvalitets siden 1860!
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Lad os gøre det sammen
Ford vans og pickupper – et erhvervskøretøj til ethvert job
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Nedbrydning og Miljøsanering
Alt i container, køb, leje, brugt, isoleret etc
Betonelementløsninger – well-built for well-being!
Alt i løftegrej, løfteudstyr, kraner, faldsikring mm.
I de seneste år er reglerne om asbest i arbejdsmiljøet skærpet med blandt andet autorisationsordningen
I valgkampen og regeringsgrundlaget fyldte boligpolitik en hel masse – i regeringens nye arbejdsprogram fylder det bogstaveligt talt ingenting
For at bane vej for flere almene boliger i højprisområder hæves maksimumsbeløbet med yderligere ti procent
Det begyndte med Dannevirke, men Harald Blåtand gav os ikke bare Jellingstenen, men også ringborge rundt om i landet. Trelleborg er den mest velbevarede og cementerede Danmark som et rige