Danmarks 2 største bygge-fagmesser i 2007 åbner om 3 måneder – samme dag, i hver sin ende af landet.
16-01-2007
For både udstillere og arrangørerne er det afgørende for fremtiden, hvor de mest spændende, iøjnefaldende og nyskabende stande findes.
Det er ikke nok ”bare at vise varen” – nu skal sanserne pirres og anderledes kreative tiltag tages i brug. Ellers bliver det jo bare en gentagelse af tidligere tiders messer.
Jeres stand-inventar står formentlig på et par paller på lageret – og det er bare det, der skal tages frem og bruges igen. Det er selvfølgelig en løsning.
I forvejen har I brugt mange penge på at leje messestanden - og tænk på alle de mandetimer der skal bruges! Det er en bekostelig affære, at deltage!
Hvordan skabes opmærksomhed og øget omsætning?
Moth Service Partner er din totale serviceleverandør og tilbyder bl.a.:
Vinduer, døre, trapper og kviste
Udlejning af containere til opbevaring og flytning
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Individuelle trætrapper siden 1972. Smukt og funktionelt dansk design.
Verificeret og cloud-baseret miljødokumentation - EPD
Salg og montering •••• Siden 1997 | Prisgaranti
Alt i løftegrej, løfteudstyr, kraner, faldsikring mm.
Find den varebil, der passer bedst til kravene inden for dit erhverv.
Køb VVS online - Fri fragt ved køb over Kr. 599,-
Alt i container, køb, leje, brugt, isoleret etc
I valgkampen og regeringsgrundlaget fyldte boligpolitik en hel masse – i regeringens nye arbejdsprogram fylder det bogstaveligt talt ingenting
Det begyndte med Dannevirke, men Harald Blåtand gav os ikke bare Jellingstenen, men også ringborge rundt om i landet. Trelleborg er den mest velbevarede og cementerede Danmark som et rige
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger
Efter at have haft samme ejerkreds i en årrække, slår EMR, Murer & Entreprenør og Entreprenørfirmaet Poul Pedersen pjalterne sammen. Fusionen ændrer ikke den måde, virksomhederne drives på i dag