Arrangørerne er allerede i gang med at udvikle messen frem til 2008-udgaven
01-11-2006
På trods af at Byggeri 2006 var skåret ned fra fem til fire dage i forhold til 2004, var der en fremgang på tre procent besøgende. 31.018 byggefagfolk besøgte messen, og analyseinstituttet Gallup, som har målt tilfredsheden med messen, kan fremvise nogle fine tal.
Rundspørgen blandt udstillerne viser, at 94 procent var tilfredse med deltagelsen, 95 procent fandt, at markedsføringen var tilfredsstillende, mens 84 procent har besluttet sig for også at deltage på byggerimessen i 2008.
68 procent af udstillerne var meget tilfredse med de besøgendes faglige niveau, som de fandt var højt eller særdeles højt.
-los
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Fra Typehus til Drømme Villa
Tagdækkernes faldsikringssystem
Nedbrydning og Miljøsanering
Betonelementløsninger – well-built for well-being!
Tysk kvalitets siden 1860!
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Læs marts 2026 udgaven her
Miljøsanering, PCB, asbest, skimmel mm.
Verificeret og cloud-baseret miljødokumentation - EPD
Samme virksomheder kan ifølge BygTeks kilder både kontrollere deres konkurrenter og selv byde på samme opgaver
Indberetninger skal ifølge boligministeren ”ikke bruges til chikane eller som middel til at lægge pres på certificerede rådgivere”
Forsvaret undtages fra alle muligheder for klager over byggeprojekter. Og det gør reelt borgerne retsløse
Zeppelin demonstrerede Cat Command på NordBau, hvor en gravemaskine i Málaga kan fjernstyres fra en kommandostation i Neumünster