Dansk Eternit overtager markedsføringen af cement-facadebeklædninger fra HardiPlank.
01-02-2006
Før stod der Ivarsson på sendingen med HardiPlank facadebeklædning, nu står der Dansk Eternit.
En ny distributøraftale betyder, at det nu er Dansk Eternit, der står for salg, markedsføring og distribution af HardiPlank produkter og tilbehør.
Dansk Eternit overtager repræsentationen fra Ivarsson i en slags glidende rokade, så forhandlernet og kunder ikke kommer til at opleve nogen forskel på forsyningen af produkterne.
Dansk Eternit er således lagerførende umiddelbart efter aftalen med HardiPlank faldt på plads.
- mir
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Tilbyder ByggepladsService og HåndværkerRengøring
Vinduer, døre, trapper og kviste
Verificeret og cloud-baseret miljødokumentation - EPD
Salg og montering •••• Siden 1997 | Prisgaranti
Nedbrydning og Miljøsanering
Køb VVS online - Fri fragt ved køb over Kr. 599,-
Tysk kvalitets siden 1860!
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Individuelle trætrapper siden 1972. Smukt og funktionelt dansk design.
Samme virksomheder kan ifølge BygTeks kilder både kontrollere deres konkurrenter og selv byde på samme opgaver
Indberetninger skal ifølge boligministeren ”ikke bruges til chikane eller som middel til at lægge pres på certificerede rådgivere”
Forsvaret undtages fra alle muligheder for klager over byggeprojekter. Og det gør reelt borgerne retsløse
Zeppelin demonstrerede Cat Command på NordBau, hvor en gravemaskine i Málaga kan fjernstyres fra en kommandostation i Neumünster