Den 10. marts kunne Telefinans a/s, der kontrolleres af Jan Steen Knudsen, melde om ejerskab af godt fem procent af DLH’s aktier.
23-03-2004
Den 10. marts kunne Telefinans a/s, der kontrolleres af Jan Steen Knudsen, melde om ejerskab af godt fem procent af DLH’s aktier.
Telefinans har tidligere været aktionær i Danske Trælast med ca. 1% af aktierne.
Jan Steen Knudsen ejer en ikke ubetydelig aktiepost, ligeledes gennem Telefinans, i Brdr. A. & O. Johansen a/s og fik i går på deres ordinære generalforsamling en plads i bestyrelsen. Næstformanden her hedder Henning Dyremose – (tidligere DLH, red.).
-po
Tysk kvalitets siden 1860!
Alt i løftegrej, løfteudstyr, kraner, faldsikring mm.
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Læs september 2026 udgaven her
Verificeret og cloud-baseret miljødokumentation - EPD
Når toppen skal nåes
Vinduer, døre, trapper og kviste
Online leasing af varebiler med ét klik.
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Tagdækkernes faldsikringssystem
Må en person, der har gennemgået asbestautorisationskursus nedtage sin egen boligs asbesttag? Ifølge beskæftigelsesminister Ane Halsboe-Jørgensen (S) er svaret på det spørgsmål NEJ!
I modsætning til asbest må private boligejere fjerne eksempelvis PCB og blyholdig maling
I seneste udgave af Mester & Svend raser 3F over AFU-fonden og vil have et reelt kædeansvar indført. I avisen kan du også læse om, at EU må har dumpet en lang række af sikkerhedssko, og så kan du se flotte billeder af Fremtidens Spejderhytter
Danske forsyningsanlæg er i højrisiko for hybridangreb. Derfor offentliggør rådgiverkoncernen Sweco nu et notat med konkrete anbefalinger til, hvordan den kritiske infrastruktur kan sikres