UgensErhverv.dk

HusCompagniet lancerer klub for husbyggere

I byggeklubben kan medlemmerne optjene point og får masser afmålrettet information om at bygge drømmehuset

13-06-2012

I en byggeklub tilbyder HusCompagniet interesserede huskøbere at forberede sig gratis på at bygge et hus via målrettet information – samtidig med at man samler point sammen, der kan konverteres til køb af ekstraudstyr i det nye hus. Byggeklubben vil samtidig invitere til en række premierer på husudstillinger over hele Danmark.

- Målet er at fange interessen hos familier, der drømmer om at bygge et nyt hus om et par år og gerne vil samle information og forberede sig. Vi håber på at få 3000 nye medlemmer om året, men ved i realiteten ikke, hvad vi skal forvente, da det ikke har været forsøgt før inden for vores branche, siger salgs- og marketingchef Carsten Jæger Nørbjerg.

Han peger på, at huskøb er en kæmpe beslutning i enhver familie og derfor kræver grundige overvejelser. Her kan HusCompagniets byggeklub hjælpe med at forberede køberne bedst muligt i forbindelse med at træffe de rigtige beslutninger.

Fortsættes ...




- Vi håber at nå ud til de mange mennesker, der har interesse for at bygge hus, men som måske mangler information til at komme i gang eller føler, at et byggeprojekt virker for uoverskueligt for dem. De kan melde sig ind og komme trygt i hus senere hen, forklarer Carsten Jæger Nørbjerg.

Byggeklubbens medlemmer optjener 1000 point hver måned og får ekstrapoint ved deltagelse i aktiviteter på byggeklubbens hjemmeside – samlet set kan der maksimalt optjenes 40.000 point. De mange point kan ved huskøb omveksles til eksklusive trægulve, et luksuskøleskab eller ekstravagante fliser til badeværelset

HusCompagniets nye reklamekampagne TV-kampagne med uglen er udarbejdet af bureauet WeLovePeople, mens Vertic står bag udviklingen af hele byggeklub-universet. Se meget mere om kampagnen på: byggeklub.huscompagniet.dk

- mir

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Skatteministeren vil ikke rokke ved CVR-bøder

Skatteministeren vil ikke rokke ved CVR-bøder

Kravet om virksomhedsoplysninger på visse vare- og lastbiler er et led i bekæmpelsen af sort arbejde

Konkurser i byggeriet (Uge 37/2026-1)

Konkurser i byggeriet (Uge 37/2026-1)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger

Opbakning til ID-kort fra både arbejdsgivere og fagbevægelse

Opbakning til ID-kort fra både arbejdsgivere og fagbevægelse

Det er endnu ikke fastlagt, hvornår kravet om ID-kort på byggepladser træder i kraft, da det nødvendige it-system først skal udvikles

Kommunerne er nødt til at følge op på regeringens ambitiøse planer for skolerne

Kommunerne er nødt til at følge op på regeringens ambitiøse planer for skolerne

Kommunerne har med økonomiaftalen for 2027 fået mulighed for at investere op mod 8 mia. kr. i blandt andet nedslidte skoler og dagtilbud. De skal omsættes til reelle investeringer i bedre rammer for børn og unge, mener Synergi