UgensErhverv.dk
Individuelle terrasseoverdækninger

Individuelle terrasseoverdækninger

Sommeren skal nydes ude – også selv om vejret måske ikke umiddelbart tillader det

30-03-2012

En vedligeholdelsesfri terrasseoverdækning, der kan tilpasses individuelt, forlænger den tid, vi kan nyde ude.

Den skønne årstid - sommermånederne - skal nydes ude. Men med det danske klima, der byder på lidt af hvert, er det en rigtig fin investering at have en terrasseoverdækning. Og når terrasseoverdækningen er let og elegant, ja nærmest usynlig, har du til enhver tid fornemmelsen af at sidde under åben himmel. Også selv om en regnbyge kommer forbi.

Fortsættes ...



Terrasseoverdækningen er yderst praktisk og nærmest vedligeholdelsesfri. Firmaet BASES tilbyder mange forskellige modeller i høj kvalitet, der individuelt tilpasses efter ønsker og behov – og firmaet kan endvidere sørge for opsætningen.

Bliv inspireret
BASES – der bl.a. også fint kan bruges til enkelte og dobbelte carporte med eller uden skur - kan opleves på Danmarks største permanente byggeudstilling; Byggecentrum Middelfart.

Med en central placering midt i landet har alle adgang til de 28.000 m2 bolig- og byggeudstilling der kan inspirere og give et godt sammenligningsgrundlag for boligens byggeprojekter.

Man kan se nogle af løsningerne hos Byggecentrum, Hindsgavl Allé 2 i Middelfart.

- mir

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Skatteministeren vil ikke rokke ved CVR-bøder

Skatteministeren vil ikke rokke ved CVR-bøder

Kravet om virksomhedsoplysninger på visse vare- og lastbiler er et led i bekæmpelsen af sort arbejde

Konkurser i byggeriet (Uge 37/2026-1)

Konkurser i byggeriet (Uge 37/2026-1)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger

Opbakning til ID-kort fra både arbejdsgivere og fagbevægelse

Opbakning til ID-kort fra både arbejdsgivere og fagbevægelse

Det er endnu ikke fastlagt, hvornår kravet om ID-kort på byggepladser træder i kraft, da det nødvendige it-system først skal udvikles

Kommunerne er nødt til at følge op på regeringens ambitiøse planer for skolerne

Kommunerne er nødt til at følge op på regeringens ambitiøse planer for skolerne

Kommunerne har med økonomiaftalen for 2027 fået mulighed for at investere op mod 8 mia. kr. i blandt andet nedslidte skoler og dagtilbud. De skal omsættes til reelle investeringer i bedre rammer for børn og unge, mener Synergi