Ny miljøvenlig lugtfjerner både frisker og desinficerer i boliger, kontorer, institutioner, biler og toiletter
23-03-2012
Skovgaard & Frydensberg har fået fremstillet en ny lugtfjerner, der udmærker sig ved at være ACP-allergimærket og miljøvenlig, så man trygt kan bruge den overalt, da der ikke er nogen krasse kemikalier i produktet. Den er let at spraye på, pletter ikke, fjerner lugten og har selv en blid, behagelig duft af citrus.
Skovgaard og Frydensberg lugtfjerner er bl.a. effektiv mod røglugt indendørs og i biler, hvor man f.eks. også kan opleve ’uheld’ som køresyge. I affaldsrum, kældre, loftsrum og skure, hvor der kan lugte muggent og jordslået. På kontorer og i institutioner. Og på hårde overflader som toiletter og urinaler, da den samtidig desinficerer.
Desuden klarer den de lugtgener, der helt naturligt følger med, når man f.eks. har hund eller kat. Kæledyr udskiller organiske reststoffer, og det kan give møbler, tæpper og andet i boligen en kedelig lugt.
Fjerner lugtgener overalt
Allergimærkningen ACP - Allergen Controlled Perfume - er en international standard, der garanterer, at lugtfjerneren er fri for de 26 kendte SCCNFP-allergener. Det giver en ekstra tryghed, når man bruger den i sine nære omgivelser.
Skovgaard og Frydensberg har fået udviklet Lugtfjerneren med mikroorganismer og DUO-formel. Det betyder, at den er effektiv, desinficerende og på samme tid miljøvenlig, fordi den er nedbrydelig i naturen.
-los
Alt i container, køb, leje, brugt, isoleret etc
Danmarks største udbyder af entreprenørmateriel, teleskoplæssere og kraner
Betonelementløsninger – well-built for well-being!
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Alt i løftegrej, løfteudstyr, kraner, faldsikring mm.
Tagdækkernes faldsikringssystem
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Nedbrydning og Miljøsanering
Beskytter effektivt mod svamp, skimmel & insekter
Salg og montering •••• Siden 1997 | Prisgaranti
Kravet om virksomhedsoplysninger på visse vare- og lastbiler er et led i bekæmpelsen af sort arbejde
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger
Det er endnu ikke fastlagt, hvornår kravet om ID-kort på byggepladser træder i kraft, da det nødvendige it-system først skal udvikles
Kommunerne har med økonomiaftalen for 2027 fået mulighed for at investere op mod 8 mia. kr. i blandt andet nedslidte skoler og dagtilbud. De skal omsættes til reelle investeringer i bedre rammer for børn og unge, mener Synergi