UgensErhverv.dk

Byggeri 2004: 60 kvadratmeter med eget design

26-02-2004

Einar Holmberg fra Kjellerup Træimport fortæller BygTek, at firmaet med stor succes selv designer f.eks. redskabs- og legehuse. Dansk design i tæt samspil med kundernes ønsker. Først købes de mest velegnede maskiner i Europa, og så leases de til østeuropæiske producenter, der står for produktionen.

Det er et fremragende samarbejde, hvor design, kvalitet og økonomi spiller fint sammen.

På dørsiden præsenterer vi et bredt sortiment af massive fyldningsdøre, dannebrogsdøre og formpressede fyldningsdøre.

På dørsiden samarbejder vi med en tysk producent, som har en meget stor kapacitet og selvfølgelig også, hvis det gælder glatte døre. Vi glæder os til en travl uge i Fredericia, siger Einar Holmberg til BygTek.
-po



Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Konkurser i byggeriet (Uge 32/2026-2)

Konkurser i byggeriet (Uge 32/2026-2)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger

Lokal entreprenør skal bygge 30 almene boliger i Bramming

Lokal entreprenør skal bygge 30 almene boliger i Bramming

Esbjerg Kommune har godkendt Bramming Boligforenings nye boligbyggeri på Hjørnegrunden i Nørregade. Godkendelsen betyder, at projektet nu kan realiseres, og første spadestik til de almene boliger forventes taget i november

Kaospilot skal skabe kreative arkitektledere i Aarhus

Kaospilot skal skabe kreative arkitektledere i Aarhus

Erhvervsakademi Aarhus, Kaospilot og Arkitektskolen Aarhus lancerer en ny diplomuddannelse i arkitekturledelse. Første hold starter den 16. november, og tilmeldingen er netop åbnet

Chef i Forsvarets Materiel- og Indkøbsstyrelse tiltalt for omfattende og grov millionsvig

Chef i Forsvarets Materiel- og Indkøbsstyrelse tiltalt for omfattende og grov millionsvig

To personer er tiltalt for sammenlagt 12 forhold af mandatsvig, forsøg på mandatsvig og dokumentfalsk